BTW betalen bij aankoop begraafplaats?
Geschreven door Vkb Datum: 15-11-2008
In de Juridische vraagbaak in de “De Begraafplaats” van herfst 2008 wordt de vraag gesteld of een kerkgenootschap BTW verschuldigd is bij de verwerving van een begraafplaats. Mr. W.G.H.m. van der Putten antwoordt daarop dat over de aankoop van de grond geen BTW verschuldigd is. Soms wel overdrachtsbelasting.
Overigens is het systeem van de omzetbelasting (BTW) zo dat het niet van de koper, maar van het product of de dienst afhangt of (en zo ja welk tarief) belasting verschuldigd is. Het is nooit zo dat een particulier wel BTW betaalt en een kerkgenootschap niet.
Maar voor een stoel, een boek of een graf gelden (voor beiden) andere tarieven, namelijk 19 pct., 6 pct. en 0 pct., aldus de heer van der Putten.