VKB-congres 17 april 2010 over het thema “Geld”
Geschreven door M.V. van Poppel Datum: 31-3-2010
Op 17 april 2010 wordt in “De Reehorst” te Ede de jaarvergadering van de VKB gehouden. Deze zal wederom plaats vinden in de vorm van een congres. Een uitgebreid overzicht van het programma vindt u op de bladzijden 96 en 97 van het maartnummer van "Kerkbeheer". Hoewel vele belangstellenden zich al hebben aangemeld voor het bijwonen van het congres, is er nog ruimte voor late beslissers.
Hoofdinleiding door mevrouw Drs. W.R.C. Sterk
De bijeenkomst in Ede begint met een korte ledenvergadering, van 09.45 uur tot 10.45 uur. Daarna start het congres met een hoofdinleiding en een vijftal workshops die in het teken zullen staan van het thema “Geld” en welke van belang zijn voor allen die zich bezig houden met het huishoud-boekje van de plaatselijke kerk of gemeente.
De hoofdinleiding over het thema zal worden gehouden door mevrouw drs. W.R.C. (Mirjam) Sterk, lid van de Tweede Kamer voor het CDA. Het thema van haar inleiding is: "Maakt de kerk haar religieuze schat voldoende te gelde?". Aansluitend vindt een gedachtewisseling met de aanwezigen in de zaal plaats.
Workshops
Na de lunchpauze wordt in twee sessies een vijftal workshops gehouden. De eerste sessie duurt van 13.30 uur tot 14.15 uur; de tweede sessie van 14.45 uur tot 15.30 uur. De workshops hebben de volgende onderwerpen:
1. Sparen en Beleggen - inleider: de heer T.H. Copier
2. Risico en Verzekeren - Inleider: de heer S. Kadijk
3. Financiën van de landelijke kerk
(m.b.t. de plaatselijke gemeente) - Inleider: de heer H. Feenstra
4. Geld voor monumentale gebouwen - Inleider: de heer P. van der Gijp
5. Geldwerving - Inleider: de heer drs. E. van Rijssen
In het februari- en maartnummer van “Kerkbeheer” vindt u artikelen waarin de inleiders nadere informatie over de inhoud van de workshops geven.
Expositie
Zoals inmiddels te doen gebruikelijk, is er vanaf 09.00 uur tot aan het einde van het congres, omstreeks 15.30 uur, een expositie van vele standhouders die producten en diensten leveren waarmee de kerkrentmeester dagelijks te maken kan hebben.
Aanmelden is nog mogelijk
Vele kerkrentmeesters hebben zich inmiddels aangemeld voor deelname aan de workshops, maar er is -
'zolang de voorraad strekt' - nog plaats voor late aanmelders.
Aanmelding voor het bijwonen van het congres en de workshops die daarvan deel uitmaken is mogelijk door het
aanmeldingsformulier ingevuld aan ons toe te sturen. Op dit formulier kunt u aangeven aan welke workshop wenst te worden deelgenomen en of voor de eerste sessie (13.30 – 14.15 uur), dan wel voor de tweede sessie (14.45 – 15.30 uur) wordt gekozen. Uiteraard is het mogelijk om meer dan één kerkrentmeester uit uw college van kerkrentmeesters voor deelname op te geven. Zodoende kunnen meerdere van de aangeboden workshops door een vertegenwoordiger van uw college bijgewoond worden.
Het ingevulde aanmeldingsformulier zien wij graag zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 8 april a.s., tegemoet. De formulieren worden behandeld in volgorde van binnenkomst. Als de workshops van de eerste sessie volgeboekt zijn, worden de later ontvangen aanmeldingen bij de tweede sessie ingedeeld.